Těšení se na prázdniny ve 4. oddělení ŠD

S příchodem jara se naše družina proměnila v jedno velké tvořivé a objevitelské centrum. Poznávali jsme jarní přírodu, zvířata na statku i v lese a vítali ptáčky z teplých krajin. Velkým tématem byl Den Země – učili jsme se chránit naši planetu, správně třídit odpad a v rámci projektu „Malí stavitelé“ jsme z recyklovaných materiálů vyráběli úžasné stavby jako farmu a továrnu na sušenky.

Ekologie a fantazie nás provázely celým jarem. Děti stavěly pohádkovou Šmoulí vesničku, s Malou čarodějnicí si vyzkoušely chemický pokus s vybuchujícím kotlíkem a pro maminky k jejich svátku s láskou vyrobily krásné brože a domácí měsíčkový balzám. Pro tatínky k svátku tvořili přívěsky na klíče, na nichž si otestovali svou manuální zručnost.

S blížícím se létem jsme se čím dál víc přesouvali ven. Červnové dny na školním hřišti patřily míčovým hrám a pozorování přírody. Zkrátka nepřišlo ani tvoření z netradičních materiálů, jako jsou vajíčkové proložky, ze kterých pod rukama dětí vznikaly veselé ryby a plachetnice s námořníky.

Skvělým zážitkem  pro děti bylo odpoledne se skauty, plné her, které prověřily naši zručnost a týmovou spolupráci. Poslední týdny jsme si pak zpestřili jarní stezkou, turnajem v Bingu a oblíbenými hrami jako Židličková, nebo Město, jméno, zvíře, věc, rytmickými cvičení aj. .  

Na závěr roku jsme absolvovali pirátskou stezku pro záchranu prázdnin, což se nám podařilo.

Školní rok utekl jako voda a před námi jsou dva měsíce volna. Chtěla bych touto cestou moc poděkovat  rodičům za skvělou spolupráci a podporu po celý rok.

Dětem přeji co nejkrásnější prázdniny plné dobrodružství a vám všem pohodové a prosluněné léto!

Smoláková Žaneta