Exkurze Brno - Veveří

Ve čtvrtek 30. 5. 2024 jsme vyrazili s dětmi 7.A a 7.B do Brna na exkurzi. Viděli jsme hrad Veveří, centrum města a výlet jsme zakončili na Lasergame. 

Zážitky a dojmy očima dětí:

Na hradu jsme první šli dovnitř, kde nás prováděl průvodce, který nám říkal zajímavé informace a samozřejmě jsem si aspoň něco zapamatoval. Na rozsáhlém skalním ostrohu stojí donedávna jeden z nejvíce poškozených a zanedbaných hradů na Moravě, který se nazývá hrad Veveří, dál už mě to nebavilo poslouchat. Dále jsme byli na mostu. Byl tam opravdu krásný výhled. Pak jsme šli jen obejít hrad a to by bylo vše z hradu.

Dále na nás čekala Lasergame,  ale ještě předtím jsme měli 1 a půl hodiny na to se občerstvit a nakoupit suvenýry. Poté jsme šli na Lasergame. Měli jsme dvě skupiny po 12-ti dětech. Jedna hra byla po 15-ti minutých a myslím si, že jsme si to všichni moc užili. Byl to opravdu výborný výlet a za to já i celý ročník moc děkujeme panu učiteli Miklišovi a paní učitelce Pinterové.

Adam Vlach

 

První jsme jeli ve vlaku do Brna. Dále jsme jeli parníkem, který byl velmi hezký a měl krásné výhledy. Pluli jsme 50 minut na hrad Veveří. Tam jsme měli prohlídku hradu, který je vážně krásný. M jsme průvodce, který nám povykládal vše o hradu. Byl velmi hodný a zodpověděl nám všechny otázky. Udělali jsme pár fotek a šli dál. Následně jsme se nalodili na parník a pluli jsme zpátky. Nasedli na šalinu a jeli na Náměstí Svobody. Viděli jsme Brněnský orloj. Měli jsme cca 1 hodinu na jídlo a obchody. Po cca hodině jsme šli na Laser Game. Hráli jsme 4 hry. Tým se skládal ze 6 hráčů. Aréna byla velká a krásně podsvícená. Bylo to velmi dobré.

Adriana Šťastná

 

Na začátku dne jsme se sešli všichni na vlakovém nádraží a po hodině ve vlaku jsme dojeli do Brna, kde jsme pak nasedli na tramvaj a ta nás odvezla na přístaviště, kde jsme měli plout na zastávku u hradu Veveří. Předtím než jsme vyjeli,  jsme si mohli v bufetu koupit něco dobrého na zub a když už jsme vyjížděli tak byl moc pěkný výhled na skály i dokonce na hrad Veveří. Pluli jsme asi 50 minut, takže jsme mohli načerpat sílu a dokonce se i opalovat. Na hradě bylo nádherně, byl tak krásný výhled a také jsme si mohli projít celý hrad s průvodcem. Po rozchodu na jídlo a nákupy jsme se setkali a šli na Lasergame. Kamarády jsem mohla sledovat přes kamery, každý si mohl zahrát 2 hry a po hrách jsme šli na vlak a jeli jsme domů a myslím si, že tenhle výlet byl ze všech nejlepší a chtěla bych to někdy zopakovat.

Eliška Vlčková

Včera jsme byli na výletě v Brně. Do Brna jsme jeli vlakem asi hodinu. Když jsme dojeli tak jsme počkali na loď a lodí  jsme jeli na hrad Veveří. Po čtyřiceti minutové prohlídce jsme zase počkali na loď a tou jsme jeli na šalinu. Šalinou jsme jeli na Svoboďák a tam jsme měli rozchod asi hodinu na jídlo a na pití. Potom jsme se rozdělili na dvě skupiny a potom jsme šli na Lasergame. Hráli jsme 6 proti 6. Jak jsme dohráli, tak jsme šli si ještě něco koupit a šli jsme na vlak. Výlet jsem si hrozně moc užil a děkuju panu učiteli a paní učitelce, že jsme zažili skvělý výlet. 

Zdeněk Poulík 

Fotogalerie