Exkurze - Vídeň, Bratislava

V úterý 21. 5. 2024 jsme pro žáky 8. a 9. ročníků uspořádali exkurzi do dvou hlavních měst našich sousedních států – do Vídně a do Bratislavy. Žáci si mohli rozšířit své cestovatelské obzory a zjistit, jak jsou na tom se svými jazykovými znalostmi. Jak výlet probíhal a co jsme všechno viděli? Přečtěte si ohlasy žáků:

Vídeň je nádherné město. Navštívili jsme věž Donauturm, která měří 252 m. Šly z ní vidět nádherné mrakodrapy a i ten výhled stál za to. Poté jsme navštívili Hundertwasserhaus, dům se zajímavou architekturou, kde byla taková pařížská ulice. Také centrum stálo za to. Navštívili jsme tam katedrálu svatého Štěpána, spoustu obchodů a záchody, které nás vyšly na 50 centů. Vídeň je možná drahé město, ale i tak se tam dalo něco zakoupit. Také jsme jeli lodínTwin City Linner do Bratislavy. Loď jsme si užili, protože jsme byli venku, kde jsme mohli „létat“, protože vítr byl silný. Také  jsme sledovali po cestě hokej. Bratislava byla taktéž nádherná. Viděli jsme třeba nejstarší slovenskou univerzitu a národní divadlo. Samozřejmě nesměl chybět rozchod po náměstí. 

Karolína Mašlaňová 

 

Výlet začal dlouhou cestou autobusem, ve kterém nám paní průvodkyně vyprávěla zajímavosti o místech, kam jedeme. Dojeli jsme do Vídně a první zastávkou byla nejvyšší stavba ve Vídni Donauturm. Poté jsme navštívily vrchol věže, ale já tam nebyl, protože nemam rád výšky. Následovala návštěva Hundertwasserhaus, kde nebyly rovné cesty, jinak to bylo pěkné. Navštívily jsme sochu Marie Terezie a zdejší katedrálu Svatého Štěpána. Následoval rozchod. Potom jsme jeli nejrychlejší lodí Twin City Liner po Dunaji do Bratislavy, bylo to výborné, hlavně na střeše krásně foukalo. V Bratislavě jsme si dali menší rozchod a potom jsme jeli domů autobusem. Výlet se mně moc líbil, o dost lepší, jak normální vyučování. David Novosád

Všechno bylo tak, jak mělo, byla sranda a hlavně se mi líbil rozchod v centru Vídně. Cesta autobusem byla velice v pořádku a velice se mi líbilo, jak nám paní průvodkyně popisovala všechny památky a zajímavá místa. Nejvíc mě zaujala prohlídka na Donauturm. Jediné, co mně vadilo, byly vysoké cen,y ale s tím jsem počítal.Plavba lodí byla jedna z nejlepších. Bábíček Dominik

Ve Vídni jsme jako první navštívili věž Donauturm, kde byl nádherný výhled na celou Vídeň. Byl tam i tobogán, který byl bohužel ještě zavřený. Poté jsme se vydali k Hundertwasserhaus, což byly nádherné barevné domy, na kterých rostlo hodně zeleně. Uvnitř bylo hodně obchodů, hlavně se suvenýry a nevšední architekturou. Potom jsme procházeli náměstím Marie Terezie, kde jsme se dozvěděli něco o její historii. Pak jsme se vydali k obrovské katedrále Svatého Štěpána a vydali jsme se dovnitř, kde byla spousta turistů a i veliké varhany. Poté jsme si domluvili sraz v centru Vídně a měli jsme rozchod. Objevování obchodů a všeho možného bylo u konce a my jsme se vydali k lodi Twin City Liner na plavbu do Bratislavy. V Bratislavě byl další rozchod, ale mnohem kratší. Po srazu jsme šli zpátky do autobusu a v autobusu jsme všichni jeli s unavenýma nohama domů. Jakub Lupač

 

Všechno proběhlo v pořádku, užil jsem si to. Autobus byl super, průvodkyně byla fajn, všechno pěkně popisovala. Donauturm (dunajská věž) byl fajn, super výhled, jen jsme dojeli dřív, takže jsme tam nešli hned, ale to nevadilo. Bohužel jsme nemohli na skluzavku, protože byla ještě zavřená. Hundertwasserhaus vypadal skvěle, bylo tam hodně lidí, ale to se dalo očekávat. Potom jsme jeli do centra Vídně. Podívali jsme se do katedrály sv. Štěpána a potom jsme měli rozchod, každý šel tam, kam chtěl. Jak jsme se sešli, tak jsme šli už na loď, směr Bratislava. Loď byla fajn, ta cesta tam uběhla rychle. Bratislava byla super, jen jsme tam podle mého měli málo času, možná bych ubral trochu volného času ve Vídni a dal více volného času v Bratislavě. Na nic si tedy stěžovat asi nemůžu. Výlet jsem si užil, fajn místa, fajn lidi, všechno bylo fajn. Múčka Matěj

Dojmy jednou větou:

Tento výlet jsem si vážně užila.

Líbily se mi památky, hlavně Donauturm. Paní průvodkyně to měla hezky připravené. Super byla plavba po Dunaji. Obrovská a nádherná byla katedrála Svatého Štěpána.

 

Odvezli jsme si z výletu veselé zážitky, suvenýry a plnou galerii fotek.

 

Hundertwasserhaus byl barevný dům, který neměl ani jedno okno stejné, protože jeho architekt nevěřil na pravý úhel a rovnou čáru.

Zbyněk Mašek, Ivana Hanáčková, Monika Pinterová, Sabina Gazdová

Fotogalerie