Páťáci v českém jazyce (dopis)

Úryvky z dopisů žáků 5. A třídy:

„Milá rodino,                                                                                                                                                           ve druhém pololetí jsme ve škole v českém jazyce začali nacvičovat divadlo s názvem Cvrčci a mravenci.                                                                                                                                                     Prvně jsme si určili role a začali nacvičovat texty, správnou výslovnost a dramatizaci. Moc dobře to nevypadalo, ale po pár zkouškách jsme se začali zlepšovat. Hráli jsme i na nástroje: zobcovou a příčnou flétnu, klavír a kytaru. My, co jsme hráli na nástroje, jsme byli cvrčci a ostatní mravenci s královnou, mušky a motýli. Potom jsme si vyrobili kostýmy: měli jsme na sobě tykadla, my cvrčci hnědé, ostatní černé, motýli barevné. V těchto barvách jsme měli i oblečení.  V hodinách výtvarné a pracovní výchovy jsme si namalovali spoustu kulis. Poté jsme trénovali, trénovali a trénovali. Prvně jsme hráli divadlo na Den otevřených dveří ve škole 7. března 2024 - dvakrát dokola. Přišlo hodně diváků jen tak. Začali jsme hrát, byl tam stres, ale nakonec jsme ho zvládli, všechno vypadalo dobře a taky dopadlo dobře, podruhé to bylo lepší než poprvé, všichni tleskali a líbilo se jim to.                                                                                                 Divadlo mělo velký úspěch, tak jsme po Velikonocích šli hrát do školky a první, druhé a třetí třídě. Děti ve školce byly hodné, poslouchaly a dobře se to hrálo. Ve škole to bylo taky úplně v pohodě.                                                                                                                                                               Dalo nám to hodně práce, ale dokázali jsme to! Doufám, že si to někdy zopakujeme. Máme pěkné vzpomínky i fotky. Chtěla bych poděkovat za tak úžasný zážitek celé třídě a doufám, že příště divadlo uvidíte i vy. Mějte se pěkně.“

                                                                                                                                           žáci 5.A

Fotogalerie