Nástroje k distanční výuce

Základním nástrojem pro distanční výuku, pokud jste se jako rodiče nedohodli s vyučujícím jinak (na prvním stupni v nižších třídách) je nástroj http://portal.dmsoftware.cz

Návod pro žáky jak s tímto portálem pracovat naleznete v PDF souboru níže.

Videonávod je k dispozici zde:

Jako doplňkový nástroj pro online výuku, který mohou vyučující využívat je Office365. V čem je výhoda aktivování tohoto účtu: žák získává zabezpečený e-mail Outlook se školní e-mailovou adresou, které mu poslouží k přímé komunikaci, dále získává cloudové úložiště One Drive, kam si může mimo svůj počítač ukládat výukové materiály. Dále má možnost využívat nástroje Office jako jsou Word, excel, PowerPoint atd. Nástrojem pro online výuku je pak nástroj Teams. Je to nástroj nový, se kterým se všichni ještě učíme a vzhledem k rekonstrukci školy ani nebyl čas na podrobnější seznámení. Nicméně zde posílám návod, jak s nástrojem pracovat z pohledu žáka či studenta. Návod je velmi pěkně a srozumitelně natočen, takže doporučuji si jej prohlédnout.

Navíc nástroje Outlook i Teams i další z Office jsou stažitelné i jako aplikace do mobilních telefonů.

Soubory