Závěrečná tanečního kurzu

Dne 6. 1. 2024 se na KD konalo ukončení tanečního kurzu žáků 9. ročníku Základní školy Svatobořice-Mistřín. Tento kurz byl jiný než předchozí kurzy. První změnou bylo vedení kurzu, které převzala Mgr. Adriana Koplíková s pomocí paní Kateřiny Francové a demonstračního páru – Veronika Šparglová a Adam Řihák. Druhou změnou byl velký počet účastníků, a to 20 párů, aby mohly tančit všechny dívky z ročníku, pomohli doplnit páry chlapci z osmého ročníku. Účastníci kurzu zvládli řadu společenských tanců a zároveň se učili chování ve společnosti. Taneční mistr Libor Brožík, vedoucí minulých kurzů, přijel pomoci s nácvikem polonézy, která patří k vrcholu kurzu a zahájení plesu. Všem jmenovaným patří velký dík za práci s mladými lidmi.

Večer byl zahájen nádhernou polonézou plnou krásných pohybů, nádherných rób dívek a vyděšených obličejů tanečníků, pro mnohé bylo toto první veřejné vystoupení. Následovala ukázka několika zvládnutých tanců, jak standardních, tak latinskoamerických, a sólo s rodiči. V další hodině se přihlášení dobrovolníci účastnili tanečních soutěží. Další novinkou večera byla soutěž v tanci valčíku – letošních účastníků kurzu i účastníků přechozích kurzů. Všichni se dobře bavili a věřím, že na večer budou celý život v dobrém vzpomínat.

Poděkování patří organizátorům z řad SRPŠ, kteří připravili dětem krásný večer. Mladí tanečníci ještě 20. ledna polonézou zahájili Reprezentační ples obce.

Fotogalerie