První místo a postup do okresního kola ve florbalu

V úterý 14. 11. 2023 se konal každoroční florbalový turnaj mladších chlapců, šestých a sedmých ročníků, v rámci ASŠK v Dambořicích. Akce se zúčastnily obvyklé týmy z Dambořic, Žarošic, Žeravic, Kyjova a Hovoran.

Své soupeře jsme znali již z minulého roku, kde jsme vybojovali druhé místo. Postup unikl o malý kousek, něco tam ještě chybělo. Tentokrát jsme nechtěli ponechat nic náhodě a intenzivně se připravovali. Kluci pravidelně chodili na tréninky, dokonce si vyžádali ranní tréninky navíc. Šli si tvrdě za svým.

Konečně přišel ten den, kdy mohli ukázat, co natrénovali a veškeré úsilí, co tomu dali.

Přišel první důležitý zápas s Kyjovem. Výsledek, výhra 5:0. Další zápas s Hovorany. Pro nás neznámá, na turnaji se objevili poprvé. Nicméně výsledek pro nás 6:1. Na řadu přišel těžký tým z Dambořic, parádní výhra 5:0. Předposlední zápas byl s nejtěžším soupeřem ze Žarošic. Hra byla velmi napínavá, střídaly se šance na obou stranách. Těsně před koncem jsme se těžce smiřovali s remízou. Ovšem v poslední vteřině přesná střela rozhodla o našem vítězství 2:1. Nastalo ohromné nadšení, byla to senzace. Poslední zápas se Žeravicemi jsme zvládli vítězstvím 10:2.

Postup do okresního kola byl dán nejen poctivou přípravou, disciplínou a skvělou strategií od trenérů, ale také tím, že hráli skutečně jako tým.

Okresní kolo se konalo hned následující den. Kluci už neměli dostatek sil, přesto se na turnaji neztratili a vybojovali 4. místo.

 

 

Fotogalerie