Fotbalový turnaj v Mutěnicích

V poslední říjnový den se naše škola zúčastnila fotbalového turnaje určeného pro druhý stupeň základních škol, který se konal v Mutěnicích. Této sportovní akce se zúčastnily další čtyři školy. Setkali jsme se tak se školami z Ratíškovic, Prušánek, Mutěnic a Hodonína (v tomto případě to byla ZŠ Vančurova). Náš tým byl složen výhradně z žáků, kteří navštěvují fotbalový kroužek. Na turnaj jsme se připravovali i v domácím areálu Spartaku, kde nám bylo umožněno trénovat. Na turnaj tak cestovalo celkem 15 žáků (z toho i jedna žákyně).

Hrálo se systémem „každý s každým“ po dobu 1x20 minut. V prvním utkání nás čekala ZŠ Prušánky. Prohráli jsme zaslouženě 4:1, kdy jsme zaspali začátek a v rychlém sledu inkasovali několik branek. Toto utkání nám otevřelo oči a dá se říct, že i nakoplo pro naše další zápasy. Do druhého utkání jsme vstoupili daleko lépe a bylo vidět, že se jsme se z předchozího zápasu poučili. Dali jsme branku po rohovém kopu a bojovali až do konce utkání o první 3 body v turnaji. Porazili jsme tak ZŠ Hodonín-Vančurova těsným výsledkem 1:0. Ve třetím utkání nás čekala domácí ZŠ Mutěnice, která zde měla i značnou podporu v ochozech. Nezalekli jsme se a předvedli jsme kvalitní výkon, kterým jsme si zasloužili vyhrát. Od samého začátku tohoto utkání jsme si vytvářeli šance a bylo jen otázkou času, zda některou z nich proměníme. Dostali jsme se do vedení 1:0, což nám také zvedlo sebevědomí a měli jsme zápas pod kontrolou. Následovala druhá naše branka z pokutového kopu a vedení 2:0, které jsme udrželi zodpovědným výkonem až do konce. Měli jsme tak 6 bodů, čímž jsme se zařadili k možnému vítězi tohoto turnaje. Čekalo nás poslední utkání proti ZŠ Ratíškovice. Za hustého deště jsme šli do boje a chtěli vyhrát. Bohužel se nám úplně nevydařil vstup do utkání a prohrávali po inkasovaných brankách 3:0. Poté se nám podařilo snížit krásnou brankou na 3:1, ale vzápětí jsme inkasovali další gól na 4:1, který v podstatě rozhodl o vítězství našeho soupeře. Umístili jsme se tak na celkovém třetím místě se šesti body.

Odměna je pro nás to, že díky šesti získaným bodům postupujeme do jarní fáze turnaje. Chtěl bych poděkovat všem našim žákům a žákyni za předvedené výkony a reprezentaci naší školy v tomto turnaji.

Fotogalerie