Florbalový turnaj starších kluků

V pondělí 30. 10. 2023 se kluci ze sedmých, osmých a devátých ročníků zúčastnili turnaje ve florbalu v Dambořicích. Akce se zúčastnilo šest týmů, kromě nás to byly Dambořice, Žarošice, Hovorany, Žeravice a Kyjov.

První zápas Žeravice – výhra 5:1

První zápas byl povedený. Kluci si dobře přihrávali, hodně stříleli na soupeřovu branku, běhali a věřili si. Na hru se dalo dívat. Byla tam jedna chyba, nahrávka před brankou, kterou soupeř ihned využil a skóroval. Tato chyba kluky vůbec nerozhodila a pokračovali ve svém tempu. Po zápase jsme vše probrali a řekli si, co vylepšit a na co dávat pozor.

Druhý zápas Žarošice – prohra 4:1

Jenže potom přišly na řadu Žarošice. Mimochodem tým, který vyhrál celý turnaj. Byla to ledová sprcha, se kterou se náš tým nebyl schopný vypořádat do konce turnaje. V průběhu první minuty jsme dostali dva snadné góly a pak už se to s námi vezlo. Kluci nebyli schopní se vyrovnat s tímto nástupem. Začala zmateční hra, lítali po celém hřišti bez nějaké smysluplné nahrávky a hlavně bez přesné střelby. Padl tam sice jeden gól z nájezdu, ale to bylo vše. Kluci asi pomýšleli na celkové vítězství, a tohle to vůbec nečekali. Nejhorší na tom bylo, že z tohoto výprasku se už nevzpamatovali do konce turnaje.

Třetí zápas Hovorany – remíza 0:0

Tato remíza nás asi nejvíce mrzí. Tým byl hratelný, ale nebyli jsme schopni rozdýchat předchozí porážku. Bylo to chaotické běhání po hřišti bez nějakého náznaku přihrávky a střely.

Čtvrtý zápas Dambořice – prohra 3:1

Tento zápas jsme od začátku zvládali poměrně dobře, naši hráči už se docela vzpamatovali z předchozí porážky a vsítili první gól. Vedli jsme jedna nula. Po chvíli došlo dokonce k vyloučení jejich hráče za agresivitu, na minutu. Všechno nám hrálo do karet. Po uplynulém vyloučení se vše otočilo, dostali jsme první gól, po chvíli následoval další a pak další. Naši hráči zase vypadli z rytmu. Obrana nefungovala a znovu jsme nebyli schopni vystřelit na branku.

Pátý zápas Kyjov – výhra 1:0

S Kyjovem hra už konečně na jejich polovině, značná převaha. Chyběla nám ovšem střelba, kromě jediného gólu. Pak už to byly jenom nervy, zda to udržíme. Povedlo se….uff.

Celkové čtvrté místo nás neodradí od dalšího úsilí a tréninku.

Fotogalerie