Advent ve skanzenu

Dne 29.11. 2022 navštívily druhé a čtvrté ročníky Skanzen Strážnice, kde jsme se zúčastnili programu: Radujme se, veselme se. Tento program nás během deseti stanovišť seznámil s životem obyvatel a s vánočními tradicemi z období přelomu 19. a 20. století. Na začátku programu jsme viděli běžné práce, které dříve lidé vykonávali v adventním období, například draní peří, předení na kolovrátku nebo pečení tradičních oplatků. Venku jsme potkali Mikuláše, anděla i čerty a na to navázal i další program, kde jsme se seznámili s pečením tradičních čertů z kynutého těsta. U pečení i tvoření jsme ještě zůstali, protože následovalo pečení cukroví a výroba dřevěných ozdob. Vyzkoušeli jsme i odlévání olova a věštění podle skořápkových lodiček. Na konci programu nám zazpívali Tři králové a přivedli nás k betlému a poslednímu stanovišti, kde si děti mohly vyrobit vánoční přáníčko a nazdobit perníček. Naši exkurzi jsme zakončili pohlazením oveček a fotkou u betlému.  


 


 

Fotogalerie