Halloween, Dušičky ve 3.B

Poslední říjnový den jsme si ve třídě 3.B připomínali svátek Halloween, který svou historií sahá až do doby před naším letopočtem. Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows' Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“. Původně se jednalo o keltský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatýchSvátek se zachoval především v anglosaských zemích, převážně v USAKanaděVelké BritániiIrsku a Austrálii. Mnohé z původního Halloweenu se dochovalo do dnes. Lidé před svými domy staví malé oltáře, ovšem k jejich stavbě jsou používány vyřezávané dýně, místo ohňů se zapalují svíčky.( Wikipedie)

Ve 3.B jsme si připomněli tento svátek zábavnými kostýmy, malým občerstvením, zábavným učením i vystoupeními, které si děti připravily.

Zavzpomínali jsme také na příbuzné, kteří už nejsou mezi námi a připomněli jsme si české tradice  a svátky - Dušičky, které v sobě nesou poselství rodinné soudržnosti.

Zábavný den jsme si užili a v závěrečném celoškolním hodnocení kostýmů jsme obsadili krásné druhé místo.

Fotogalerie