Přírodovědná exkurze 20.10.2022 - 3. ročník

Dne 20. 10. 2022 navštívily třídy 3.A a 3.B minifarmu pana Cichého ve Svatobořicích-Mistříně v rámci přírodovědné exkurze.

Ihned po příchodu jsme se zahřáli v útulné chatce s možností ochutnávky kozích sýrů, které se vyrábí na farmě. Na výběr bylo hned několik druhů sýrů a žáci si je velmi pochvalovali. Po svačince jsme se vydali za zvířaty do jejich ohrad. Během prohlídky si žáci mohli nejen prohlídnout, ale i pohladit kozy, lamy, slepice, ovce, koně, pávy a jiná zvířata v chovu pana Cichého. Na koních měli žáci možnost se i povozit a dozvěděli se, jak se o koně mají starat, vyčesávat je, popřípadě čistit jejich kopyta. Nakonec využili i místních houpaček a trampolíny pro zábavné zakončení exkurze.

I přes chladnější počasí si žáci exkurzi moc užili. Všem, kteří se o nás tak hezky starali a žákům poskytli cenné informace o chovu zvířat mnohokrát děkujeme.

Mgr. Veronika Kmeťová

Fotogalerie