K rybníku a na Velkou Moravu

Dne 27.9. 2022 navštívily 4. ročníky u obce Modrá areál Živá voda a Archeoskanzen Modrá. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i přes to jsme si prohlídku užili. Prošli jsme si celý areál Živé vody, kde jsme mohli vidět různé druhy ryb a dalších vodních živočichů. Poté jsme se přesunuli do Archeoskanzenu, kde jsme díky dešti mohli svačit ve strážní věži velkomoravského hradiště. Následovala prohlídka všech budov, při které jsme na vlastní kůži mohli zažít atmosféru starobylé školy, pekárny, paláce i obyčejných obydlí starých Slovanů. Svoji pouť za poznáním jsme korunovali objevem několika stromů oskeruší, ze kterých jsme ochutnali sladké plody. Nálezem tohoto v našem kraji dříve hojně rostoucího ovoce jsme zakončili naše putování. Už teď se těšíme na další cestu za dobrodružstvím.

Mgr. Kateřina Peclová

Fotogalerie