EXKURZE V KOVOZOO

 

Dne 28.dubna jeli žáci 1.-3.ročníků do KOVOZOO ve Starém Městě. KOVOZOO nemá v celé Evropě obdoby, protože všechna zvířata jsou vyrobena z kovového odpadu a jsou v životní velikosti. Cílem je použít nepotřebný materiál a ukázat lidem, že i staré a zrezivělé materiály mohou být krásné a užitečné.  KOVOZOO má i svoji porodnici pro rození, léčení a regeneraci kovových zvířátek. S dětmi jsme navštívili ZÁŽITKOVOU KOVÁRNU, kde jsme si vyzkoušeli  kout kladivem  železo přímo z výhně. Zajímavé bylo MUZEUM VETERÁNŮ s expozicí historických aut a motorek a prohlédli jsme si LETOUN L- 610 vyrobený v Československu.  Na vyhlídkové lávce jsme nahlédli do reálného světa zpracování a recyklace odpadů, zažili jsme dobrodružství při komentované jízdě silničním vláčkem Steelinka, vylezli na vyhlídkový MAJÁK ŠROTÍK, ke kterému patří LOĎ NADĚJE. Samozřejmě, že vše muselo být zakončeno nákupem suvenýrů a společnou pěknou fotkou. Exkurze se nám moc líbila a příště si ji naplánujeme aspoň o dvě hodiny déle. A také všem doporučujeme KOVOZOO jako tip na rodinný výlet.

                                       Markéta Varmužová

Fotogalerie