Akce Ukliď si naši obec – Den Země

Během víkendu 8.4.-10.4. se v naší obci uskutečnila akce „Ukliď si naši obec“ v rámci „Dne Země“.

Na celém území obce bylo vybráno 6 sběrných míst, na kterých bylo možno vyzvednout prázdné pytle a odložit již ty naplněné.

Do zmíněné akce se zapojil velký počet malých, větších, ale i dospělých „sběračů“. Motivace byla jasná – udělat naši obec hezčí a čistší. Pro všechny zúčastněné děti z prvního stupně ZŠ byly nachystány speciální odměny věnované naší obcí a 6 vylosovaných žáků z 1. a 2. stupně ZŠ obdrželo odměnu ve formě poukazu na pizzu z restaurace pana Bukvalda, který tuto akci sponzoruje.  Děkujeme.

Vzhledem k tomu, že bylo celkově nasbíráno 260 kg odpadu, můžeme konstatovat, že byl účel akce splněn. Samotná procházka obcí je nyní veselejší, zelenající se louky a trávníky nehyzdí žádné odpadky. Budeme si přát, aby to tak vydrželo co nejdéle, čistota obce zůstala průběžně zachovávána a díky tomu jsme se zde cítili zase o něco lépe.

Všem, kteří se na úklidu obce podíleli, DĚKUJEME!

Fotogalerie