Hudební chvilky v naší škole

DSC05395

HUDEBNÍ CHVILKY V NAŠÍ ŠKOLE

   Máme velkou radost, že po dlouhé covidové době, kdy byla utlumena kultura a různé koncerty a divadla, které vždy naše žáky formovaly, vychovávaly a zušlechťovaly, se podařilo opět navázet spolupráci mezi ZUŠ Dubňany a naší školou. Obnovili jsme tzv.HUDEBNÍ CHVILKY, kdy si žáci ZUŠ přehrávají či přezpívávají  repertoár před svými spolužáky a učiteli. Letos to bylo z důvodu přijímaček na konzervatoř, či okresní soutěže ve zpěvu nebo v dechových nástrojích. V lednu a únoru jsme tak slyšeli houslový koncert, koncert pro trumpetu, sólové zpěvy, duet i trio, flétny, saxofony, klarinet a cimbál. Tyto hudební chvilky bývají krásným zážitkem pro posluchače a účinkující se tak učí vystupovat před publikem a pracovat s trémou. Velké poděkování patří především učitelům ZUŠ, kteří se úžasně svým žákům věnují. Těšíme se na společný velký výchovný koncert, který je již dlouhodobě naplánován. Věříme, že se brzy uskuteční.

                   Markéta Varmužová

Fotogalerie