Konec plošného testování ve školách od 18.02.2022

Od 18. února 2022 bylo ukončeno celoplošné antigenní testování ve školách. 

Školy tudíž nehlásí žádné pozitivní případy onemocnění covid-19 na krajskou hygienickou stanici. 

V této souvislosti upozorňujeme, že i nadále zůstává v platnosti nařízení o nošení ochrany dýchacích cest ve společných prostorách školy, jako jsou chodby či jídelna.

V případě nevolností, zvýšené teploty, kašle, rýmy či jiných projevů onemocnění postupuje škola tak, jako u jiných onemocnění. Žák je izolován, je kontaktován zákonný zástupce, který je vyzván k vyzvednutí si žáka. Třída však pokračuje dále ve výuce.

Žáka, který má projevy nemoci (nejen v souvislosti s onemocněním covid-19), neposílejte prosím do školy, ale navštivte lékaře. Nemocný žák není schopen se v hodinách soustředit na výuku a navíc může ohrozit zdraví své i svých spolužáků.