Karanténa ve třídě IV.A

Vážení rodiče,
v důsledku potvrzeného případu výskytu covid-19 ve třídě IV.A základní školy, je rozhodnutím Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje od 05.11.2021 uložena karanténa v této třídě. V nejbližší době Vás bude kontaktovat pracovník KHS Jihomoravského kraje s podrobnostmi ohledně testování a průběhu a délce karantény. Také Vás budou kontaktovat vyučující a domluví způsob distančního vzdělávání po dobu karanténního opatření.

Informace z KHS Jihomoravského kraje:

  1. Délka karantény se odvíjí od absolvování PCR testu, minimálně 7 dní od posledního kontaktu s pozitivně testovaným žákem, v případě neabsolvování PCR testu v průběhu karantény je délka 14 dní.
  2. Zatím poslední den, kdy byl pozitivně testovaný žák ve škole je 04.11.2021, tedy karanténa končí 11.11.2021 (včetně).
  3. Kdy na PCR test?  Testování probíhá 5. - 7. den karantény, pokud je výsledek negativní, vrací se žák  po 7 dnech karantény do školy, akceptuje se ještě PCR test do 10. dne, ale v tomto případě musí žák do výsledku negativního PCR testu zůstat v karanténě
  4. Pokud PCR test nestihnu? Délka karantény trvá 14 dní a pokud je pak žák bez příznaků onemocnění, vrací se zpět do výuky.
  5. Co se sourozenci? Pokud je sourozenec zdravotně v pořádku, pak se jedná o kontakt kontaktu, tudíž se na něj karanténa nevztahuje. Do karantény vstupuje v případě, že se objeví pozitivní PCR test u sourozence, který již v karanténě je. Přesto škola doporučuje do výsledku negativního PCR testu sourozence v karanténě sledovat jeho zdravotní stav, případně absolvovat antigenní nebo PCR test a užívat ochranu dýchacích cest i ve výuce nebo ponechat sourozence také v domácí karanténě. Vše je záležitostí rodičů.

Informace z ČSSZ
Potvrzení ošetřovného (OČR, paragraf na dítě) v souvislosti s karanténním opatřením vydává škola. Obracejte se proto na kancelář školy, na paní Oldřišku Bimkovou (bimkova@zssvatoborice-mistrin.cz) nebo paní Jarmilu Smaženkovou (smazenkova@zssvatoborice-mistrin.cz).

Testování
Vážení rodiče, paní doktorka Neduchalová oznamuje, že s žádostí o vystavení žádanky k testování se prosím neobracejte telefonicky na lékaře, ale vyčkejte na sms zprávu od KHS Jihomoravského kraje, která vás vyzve k trasování a registraci do systému. S hotovou e-žádankou si můžete vyzvednout test. Není nutné telefonovat, ale můžete rovnou přijít v průběhu dopoledne a sestra Vám jej vydá.

Děkujeme za Vaši trpělivost a spolupráci.
vedení školy