Karanténa v 1. ročníku

Vážení rodiče,
v důsledku potvrzeného případu výskytu covid-19 v 1. ročníku základní školy, je rozhodnutím Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje od 04.11.2021 uložena karanténa v tomto ročníku. V nejbližší době Vás bude kontaktovat pracovník KHS Jihomoravského kraje s podrobnostmi ohledně testování a průběhu a délce karantény. Také Vás budou kontaktovat vyučující a domluví způsob distančního vzdělávání po dobu karanténního opatření.

04.11.2021 09:25
Informace z KHS Jihomoravského kraje:

  1. Délka karantény se odvíjí od absolvování PCR testu, minimálně 7 dní od posledního kontaktu s pozitivně testovaným žákem, v případě neabsolvování PCR testu v průběhu karantény je délka 14 dní.
  2. Zatím poslední den, kdy byl pozitivně testovaný žák ve škole je 02.11.2021, tedy karanténa končí 09.11.2021 (včetně), pokud se neobjeví pozitivní případ testování u některého z žáků prvního ročníku po tomto termínu, pak by karanténa končila 10.11.2021 (včetně)
  3. Kdy na PCR test?  Testování probíhá 5. - 7. den karantény, pokud je výsledek negativní, vrací se žák  po 7 dnech karantény do školy, akceptuje se ještě PCR test do 10. dne, ale v tomto případě musí žák do výsledku negativního PCR testu zůstat v karanténě
  4. Pokud PCR test nestihnu? Délka karantény trvá 14 dní a pokud je pak žák bez příznaků onemocnění, vrací se zpět do výuky.
  5. Co se sourozenci? Pokud je sourozenec zdravotně v pořádku, pak se jedná o kontakt kontaktu, tudíž se na něj karanténa nevztahuje. Do karantény vstupuje v případě, že se objeví pozitivní PCR test u sourozence, který již v karanténě je. Přesto škola doporučuje do výsledku negativního PCR testu sourozence v karanténě sledovat jeho zdravotní stav, případně absolvovat antigenní nebo PCR test a užívat ochranu dýchacích cest i ve výuce nebo ponechat sourozence také v domácí karanténě. Vše je záležitostí rodičů.

04.11.2021 11:15
Informace z ČSSZ
Potvrzení ošetřovného (OČR, paragraf na dítě) v souvislosti s karanténním opatřením vydává škola. Obracejte se proto na kancelář školy, na paní Oldřišku Bimkovou (bimkova@zssvatoborice-mistrin.cz) nebo paní Jarmilu Smaženkovou (smazenkova@zssvatoborice-mistrin.cz).

05.11.2021 10:40
Testování
Vážení rodiče, paní doktorka Neduchalová oznamuje, že s žádostí o vystavení žádanky k testování se prosím neobracejte telefonicky na lékaře, ale vyčkejte na sms zprávu od KHS Jihomoravského kraje, která vás vyzve k trasování a registraci do systému. S hotovou e-žádankou si můžete vyzvednout test. Není nutné telefonovat, ale můžete rovnou přijít v průběhu dopoledne a sestra Vám jej vydá.

Děkujeme za Vaši trpělivost a spolupráci.
vedení školy