Sběr šípků, pomerančové a citronové kůry

Vážení rodiče, žáci, přátelé školy,

i tento školní rok bude na naší škole probíhat sběr šípků, pomerančové a citronové kůry. Od předchozích roků sběru je trochu změna. Z důvodu omezených kapacit pro sušení můžeme přijímat vše pouze v usušeném stavu!

Šípky bychom měli sbírat v době, kdy jsou dokonale zralé, ale ještě nepřešly prvními mrazíky nebo nezačaly měknout (namrzlé nesbíráme, protože je nelze sušit). Barva by měla být červená, na dotek musí být tvrdé.

Pomerančovou a citronovou kůru dokonale vysušíme. Nesušíme mandarinkovou, grepovou ani žádnou jinou kůru. Jenom pomerančovou a citronovou!

Všechny usušené přírodniny se budou vybírat v kabinetě přírodopisu nové budovy základní školy Svatobořice-Mistřín. Každá trocha se cení, děkujeme…

Fotogalerie