Akce Ukliďme si naši obec

Během uplynulého víkendu 30. 4. - 2. 5. 2021 se v naší obci uskutečnila akce „Ukliďme si naši obec“. Tentokrát byla zorganizována jak ZŠ a MŠ Svatobořice-Mistřín, tak i samotným vedením obce ve spolupráci se sběrným dvorem.

Na celém území obce bylo vybráno 6 sběrných míst, na kterých bylo možno vyzvednout prázdné pytle a odložit již ty naplněné.

Do zmíněné akce se zapojil velký počet malých, větších, ale i dospělých „sběračů“. Motivace byla jasná – udělat naši obec hezčí a čistší. Pro všechny zúčastněné děti z MŠ i ZŠ jsou nachystány drobné odměny a 3 vylosovaní žáci z 1. a 2. stupně ZŠ obdrží též odměnu ve formě poukazu na pizzu z restaurace pana Bukvalda, který tuto akci sponzoruje.  Děkujeme.

Vzhledem k tomu, že bylo celkově nasbíráno 300 kg odpadu, můžeme konstatovat, že byl účel akce splněn. Samotná procházka obcí je nyní veselejší, zelenající se louky a trávníky nehyzdí žádné odpadky. Budeme si přát, aby to tak vydrželo co nejdéle, čistota obce zůstala průběžně zachovávána (Nač čekat na nějakou podobnou akci?) a díky tomu jsme se zde cítili zase o něco lépe.

Všem, kteří se na úklidu obce podíleli, DĚKUJEME!

                                                                                                                                                                                           Alice Kršová 

Fotogalerie