Dračí týden v MŠ v Mistříně

Dračí týden proběhl jak jinak, než ve znamení draků a to jak pohádkových, tak těch, které jsme si s dětmi společně vyrobili anebo je rodiče dětem koupili. Dráčky jsme postupně brali na „dračí louku“ a tam jsme se s nimi proletěli. Počasí nám přálo, hodně jsme se u toho nasmáli a pouštění draků jsme si pěkně užili.

Zdramatizovali jsme si pohádku „O drakovi, který měl rád brambory“. Teda původně chtěl sníst princeznu Amálku, ale s tím se nechtěl smířit Honza, který ji měl velmi rád. Vzal tedy trakař, pytel brambor, kotel a vyrazil k drakově jeskyni vařit brambory. K překvapení všech, draka z jeskyně vylákala vůně těchto brambor, a když je drak ochutnal, tak už nechtěl jíst nic jiného. Všichni v království měli radost, že drak přestal jíst princezny a dal přednost bramborům.

Za to, že drak slíbil, že už nebude jíst princezny, chtěl od dětí, aby mu splnily 3 přání, která byla ukrytá v barevných obálkách. Děti drakovi ta 3 přání splnily a všechno nakonec dobře dopadlo.

Děti byly velmi šikovné a za odměnu dostaly dračí diplom.

Fotogalerie