Návrat dětí do mateřské školy od 10.05.2021

Vážení rodiče, 

v souvislosti s uvolňováním epidemiologických opatření je od 10.05.2021 umožněn i v Jihomoravském kraji návrat dětí k předškolnímu vzdělávání. Děti v mateřské škole se netestují a v prostorách mateřské školy nemusí užívat ochrany nosu a úst. I nadále však platí zvýšená epidemiologická opatření. Pro výuku je to časté mytí rukou, užívání dezinfekce, větrání tříd. Pro přítomnost třetích osob a osob, které se nevzdělávají v mateřské škole - zákonní zástupci dětí, zaměstnanci školy je nadále zachována povinnost užívat ochrany nosu a úst v třídě FFP2 (nestačí plátěné roušky). Zaměstnanci se také stále testují 1x týdně antigenním testováním. 

V  souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 a karantény v základní škole žádáme zákonné zástupce o spolupráci. Pokud se u Vašeho dítěte projeví příznaky v projevu horečky, bolesti hlavy, břicha, nevolnosti, průjmu atd., které mohou trvat jen den či dva, nebo budete mít pocit, že s dítětem je cokoliv v nepořádku, prosíme o zvážení PCR testu dítěte a jeho sourozenců před návratem do školního prostředí. A to i v případě, že se již dítě po jednom či dvou dnech cítí dobře. Neinvazivní testy ze slin - cucání tampónu, má k dispozici paní doktorka MUDr. Neduchalová a můžete se na ni v této souvislosti obrátit. Nápomocny jsou v tomto směru i pediatři paní doktorky MUDr. Fischerová a MUDr. Kasardová. Testy jsou opravdu bezbolestné a "netraumatizující" a vzhledem k tomu, že jde o PCR testy, tak i přesné. Děkujeme.

vedení školy