Základní škola Svatobořice Mistřín

Základní škola

Svatobořice-Mistřín

LVVZ 2019

Základní škola
8.A

LVVZ  2019

 

V termínu 18. – 23. 2. 2019 se uskutečnil lyžařský výcvikový kurz pro 7. ročník. Zúčastnili se jej úplně všichni žáci ze 7.A, tzn. 27 dětí, a 5 žáků z vyšších ročníků, tedy celkem 32 dětí. Pozice hlavního vedoucího se jako vždy (a to na výbornou) ujal Libor Altmann, dalšími vedoucími byli Oldřiška Výletová a Roman Mikliš, jako zdravotník se už po několikáté perfektně osvědčil Jonáš Zbožínek a nesmím opomenout velmi ochotného pana řidiče Martina Mikulku. Zároveň chci poděkovat SRPŠ za zajištění dopravy, sportovního vybavení a sladkých odměn pro děti.

Vyjeli jsme v pondělí ráno tak, abychom kolem 12. hodiny byli na místě, děti se mohly najíst a hurá na svah. První den si je profesionální instruktoři z lyžařské školy SUNSKI rozdělili do tří skupin podle pokročilosti a začali s nimi pracovat. Pokroky byly viditelné po pár hodinách výcviku a všichni žáci zaslouží za svoji snahu pochvalu. Kromě jízdy na lyžích si vyzkoušeli i snowboard, snowblades a sněžnice. Ve středu odpoledne si mohli odpočinout ve wellness centru hotelu Bauer. Každý den si vyslechli přednášku v režii pana učitele Altmanna a jedenkrát i od pana instruktora. Večery byly společné, kdy program měla na starosti vždy jedna skupina. Poslední večer, kdy žáci oblekli předem připravené masky, proběhlo vyhlášení výsledků ze slalomu, vyhodnotili jsme čistotu pokojů, a pak se bavili u diskotéky. V sobotu dopoledne jsme si ještě stihli zalyžovat a po obědě jsme unavení, ale plní nových zážitků,vyrazili na cestu domů.

 

Oldřiška Výletová

 

 

LYŽÁK

 

Lyžák si musel každý nějak užít, protože jsme tam prožili spoustu hezkých zážitků. Učení se jezdit na lyžích každý zvládl. Já jsem byla začátečník a jsem za to ráda, protože jsme měli skvělého instruktora a super tým. Hlavně bylo důležité se navzájem podpořit. J Diskotéky byly fajn, sice některé bolely druhý den nohy, ale stálo to za to. Ze závodu jsem byla nervózní, ale vyvázla jsem z toho hned na začátku, protože se mi urvala špička od bot od lyží. A než jsem sešla dolů, byl konec. Lyžák byl super! J

 

dojmy žákyně Denisy Flášarové ze 7.A

ZŠ a MŠ Svatobořice-Mistřín

Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín, okres Hodonín, příspěvková organizace

Hlavní 871/198, 696 04 Svatobořice-Mistřín

tel.: 518 620 720
skola@zssvatoborice-mistrin.cz
www.zssvatoborice-mistrin.cz