Základní škola Svatobořice Mistřín

Základní škola

Svatobořice-Mistřín

Adventní setkání v domově pro seniory

Základní škola
7.A
7.B

Mezigenerační setkání, tak bychom mohli nazvat včerejší příjemné setkání žáků 7. ročníku, souboru Podkověnka a klientů z Domova pro seniory v Kyjově.

Před rokem jsem při hodině slohu, jejíž tématem byl „dopis“ zjistila, že většina dětí nikdy nenapsala dopis, nezažily pocit při zalepení obálky a očekávání odpovědi. Po příjemném rozhovoru s pracovnicemi v domově pro seniory bylo rozhodnuto. Zkusíme si dopisovat. Děti napsaly o sobě krátký dopis neznámé paní či pánovi a za nějakou dobu jsem z domova přivezla milé odpovědi.

Včerejší adventní setkání bylo vyvrcholením celého projektu. Sedmáci společně s paní učitelkou Hanáčkovou a paní asistentkou Šparglovou vyrobili dárečky (viz foto) pro všech 131 klientů domova. Asi s padesáti z nich se včera setkali osobně a překvapeným seniorům předali toto malé překvapení.  Po vystoupení souboru Podkověnka jsme si všichni společně zazpívali vánoční koledy. Děti dostaly jako odměnu výborné pohoštění a pamlsky. Navázali jsme tak přátelství, ve kterém bude naše škola určitě pokračovat.

                                                                                                                                                     Mgr. Jana Brhelová

ZŠ a MŠ Svatobořice-Mistřín

Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín, okres Hodonín, příspěvková organizace

Hlavní 871/198, 696 04 Svatobořice-Mistřín

tel.: 518 620 720
skola@zssvatoborice-mistrin.cz
www.zssvatoborice-mistrin.cz