Kde jsem:

15.ročník Dětské pěvecké soutěže Jaromíra Měchury

 

   Již po 15. se uskutečnila v sobotu 25.3.2017 Dětská pěvecká soutěž Jaromíra Měchury ve Svatobořicích-Mistříně a letos poprvé soutěžila necelá padesátka mladých zpěváčků z regionu jižního Kyjovska oblečená do nádherných jihokyjovských krojů.  Pořadatelem je Obecní kulturní dům, Základní a Mateřská škola a Obec Svatobořice-Mistřín, celým pořadem skvěle doprovázela CM Friška z Kyjova s primášem Davidem Vašulkou a děti hodnotila pětičlenná odborná porota včele s Vlastikem Ondrou, známým folkloristou a učitelem z Uherskobrodska. Dále v porotě zasedli: místní paní učitelka Jarmila Maradová, zpěvačka Lubka Vacenovská z Dubňan, muzikant Jan Gajda z Kyjova a pan učitel a muzikant Jan Kosík z Lanžhota. Během téměř čtyřhodinového pěveckého maratonu nám přestávky zpříjemnili pozvaní hudební hosté – Malučká Nivnička z Nivnice, Dětská CM ZUŠ Dubňany mladší i starší, Markétka Varmužová, Viktorka Lesovská a Tomáš Dvouletý. Součástí programu byla také prezentace místního řezbáře Václava Koláříka a kroužku Lidové ornamenty Šikulky. Mediálními partnery se stali Český rozhlas Brno, Národní ústav lidové kultury a sponzory Wiky Kyjov a Corso – cukrárna Jan Koudela. Slovem provázela Markéta Varmužová.

        Děti soutěžily v několika kategoriích rozdělených podle věku. Na závěrečném vyhodnocení všichni odvážní zpěváčci dostali medaile, diplomy, zákusek a nějakou pozornost z WIKY. Porota udělila v každé kategorii první tři místa a podle dosažených bodů v hodnocení sdělila, kdo bude reprezentovat jižní Kyjovsko v soutěži Zpěváček Slovácka. V kategorii dětí 10-15 let postoupily do Veselí nad Moravou 22.4. Adélka Řiháková,  Jovanka Bužková a Eliška Varmužová ze Svatobořic-Mistřína a Šimon Sabáček z Vacenovic. Dnes již víme, že oblast Slovácka bude reprezentovat Adélka Řiháková, která získala na Zpěváčkovi Slovácka 3.místo z 37 zpěváčků. Soutěž celé Moravy a Slezska se uskuteční v neděli 14.5. ve Valašských Kloboukách. Děti do 10 let postupují do Vlčnova 11.6. a jsou to 3 místní  malé zpěvačky – Lucinka Varmužová, Karolínka Řiháková a Natálka Dufková. Postupující získali symbolického keramického ptáčka Zpěváčka na zeleném stromě z dílny paní Kateřiny Kotkové a cenu od NÚLK jako pozornost k blížícímu se MFF Strážnice 2017, kde si možná nejúspěšnější zpěváčci zazpívají. Všem gratulujeme a držíme palce v další soutěži!

       Poděkování patří  také všem, kteří se jakýmkoliv způsobem na organizaci soutěže podíleli – organizátorům, učitelům, rodičům, porotcům, muzice, sponzorům a hlavně dětem za jejich odvahu, bezprostřednost a radost z lidové písničky, kterou nám zpříjemnily den a doufám, že se snad podařila navázat i nová přátelství . Přeji všem, kteří podporují dětské lidové zpívání, aby neustále nacházeli krásu, smysl a pokoru v odkazu našich předků..

Umístění v jednotlivých kategoriích:

KATEGORIE MŠ:

1.místo – Victoria Stará (Sv.-Mistřín), Martin Varmuža (Sv.-Mistřín)

 1. KATEGORIE (1.-2.tř.) :

1.místo – Lucie Varmužová (Sv.-Mistřín), Karolína Řiháková(Sv.-Mistřín)

2.místo – Ema Civišová  (Šardice)

3.místo – Anna Duroňová (Dubňany), Sofie Gajdošíková (Šardice)

2.KATEGORIE (3.tř.):

1.místo – Natálie Dufková (Sv.-Mistřín)

2.místo – Eliška Maradová (Sv.-Mistřín)

3.místo – Lea Stávková (Hodonín)

 

3.KATEGORIE .tř.(4.tř.):

1.místo –Václav Varmuža(Sv.-Mistřín), Štěpán Vašíček (Šardice)

2.místo – Barbora Zlámalová (Hovorany)

3.místo – Alžběta Ilčíková (Šardice)

4.KATEGORIE (5.-6.tř.):

1.místo – Šimon Sabáček (Vacenovice), Jovanka Bužková (Sv.-Mistřín)

2.místo  - Václav Červínek (Šardice)

3.místo – Štěpán Drábek (Sv.-Mistřín)

5.KATEGORIE (7.-8.tř.):

1.místo – Adéla Řiháková (Sv.-Mistřín)

2.místo – Eliška Varmužová (Sv.-Mistřín)

3.místo – Nathalie Ponticelli (Sv.-Mistřín), Kateřina Martykánová (Sv.-Mistřín), Anna Drábková (Sv.-Mistřín)

 

                                                                        Markéta Varmužová

Kontakty:

Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín,

okres Hodonín, příspěvková organizace
Hlavní 871/198
696 04 Svatobořice-Mistřín
Tel.: 518 620 720
E-mail: skola@zssvatoborice-mistrin.cz
IČO: 70938482
DIČ: CZ70938482
Identifikátor: 600116034
Typ datové schránky: Právnická osoba
Identifikátor datové schránky: 9wnmhza
 

Rychlé odkazy: